Kivikatuse läbiviigud

Betoonkividest katuse läbiviigud

Kivikatuse läbiviigukomplekt on mõeldud betoonkividest katuse läbiviiguks VILPE® P-seeria läbimõõduga 110–160 mm torudele ning katuseventilaatoritele ja antennikaelustele. Kivikatuse läbiviik asendab ühte 2-lainelist katusekivi ja see sobib enamuse turul olevate betoonkividega, kui kivi laius on 330 mm ja laine kõrgus 27–40 mm. Kivikatuse läbiviigu pikkus on 440 mm.

XL kivikatuse läbiviigukomplekt on mõeldud betoonkividest katuse läbiviiguks VILPE® P-seeria läbimõõduga 160–250 mm XL torudele ning katuseventilaatoritele ja antennikaelustele. XL kivikatuse läbiviik asendab kahte 2-lainelist katusekivi ja see sobib enamuse turul olevate betoonkividega, kui kivi laius on 330 mm ja laine kõrgus 27–40 mm. XL kivikatuse läbiviigu pikkus on 810 mm.

 

Kivikatuse läbiviigukomplektid sisaldavad alati aluskatte tihendit ja kruvisid.


Universaalne kivikatuse läbiviik

Universaalne kivikatuse läbiviigukomplekt sobib kõigile kivikatustele. Lisaks betoonkividest katusele pakub universaalne läbiviigukomplekt sobiva lahenduse ka savikividest ja muudest erikividest katustele. Selle saab paigaldada erineva kujuga ehk näiteks 1- ja 2-lainelistest ning ka siledatest kividest katustele. Läbiviik sobib VILPE® P-seeria läbimõõduga 75–160 mm ventileerimistorudele, väljapuhketorudele, katuseventilaatoritele ja antennikaelustele. Universaalne läbiviigukomplekt sisaldab aluskatte tihendit, tugikinnitust alusplaadi alaserva, tihendusmaterjali ja kruvisid.

XL universaalne läbiviigukomplekt on mõeldud profiilkivikatuse läbiviiguks VILPE® P-seeria läbimõõduga 160–250 mm XL torudele ning katuseventilaatoritele ja korstnakummidele. XL universaalne läbiviigukomplekt paigaldatakse profiilkividest katusele nii, et läbiviigu ülaserv jääb harjakivi alla ning alaserv ja küljed lõigatakse vastavalt profiilile. XL universaalse läbiviigu laius on 544 mm ja pikkus 960 mm. XL universaalne läbiviigukomplekt sisaldab alati aluskatte tihendit ja kruvisid.

Standardvärvitoonid:


Savikivikatuse läbiviigud

Vittinge läbiviigukomplektid on mõeldud savikividest katuse VILPE® P-seeria läbimõõduga 110–160 mm torudele, katuseventilaatoritele ja antennikaelustele. Vittinge läbiviigukomplekte on nii 1- kui ka 2-lainelistele savikividele. Vittinge 1-laineline läbiviigukomplekt sobib E13 savikividele, mille mõõtmed 420 x 235 mm. Vittinge 2-laineline läbiviigukomplekt sobib T11 savikividele, mille mõõtmed 420 x 280 mm. Läbiviigukomplekt sisaldab alati aluskatte tihendit ja kruvisid.

Standardvärvitoonid:


Kohandatud PT savikivi läbiviigud

Teatud savikivikatuste jaoks valmistatakse ka kohandatud läbiviike. VILPE® PT kivikatuste läbiviigukomplekte on valmistatud Kesk-Euroopas kasutatud mudeli PT10 kividele, mis sobib ka kividega Röben Monza Plus; mudeli PT20 kividele, mis sobib Karpiowka kividega ning mudeli PT30 kividele, mis on Amber-kividele sobiv läbiviik. PT kivikatuste läbiviigukomplektid on mõeldud VILPE® P-seeria läbimõõduga 110–160 mm torudele, katuseventilaatoritele ja antennikaelustele.

Standardvärvitoonid:


Plekk-katuse läbiviigud

Profiilplekist katuse läbiviigud

Profiilplekist katuse läbiviigukomplekt sobib kõigile ümara harjaga katuseplekkidele (kivimustriga), millele see on kõige paremini istuv ja sobiv lahendus. Kivimustri pikkus peab olema minimaalselt 350 mm. (Profileeritud plekk-katusele sobib plekk-katuse läbiviigukomplekt .) Läbiviigu valmistamisel kasutatud kummi ja plasti kombinatsioon muudab toote hästi vormitavaks ja sobivaks erineva mustriga katustele. Läbiviigu alla kinnitatud kummitihend muudab toote täielikult veekindlaks. Läbiviik sobib VILPE® P-seeria läbimõõduga 75–160 mm ventileerimistorudele, väljapuhketorudele, katuseventilaatoritele ja antennikaelustele. Plekk-katuse läbiviigukomplekt Muotokate sisaldab aluskatte tihendit, šablooni, läbiviiku, kinnitusklambreid, kruvisid ja silikoonmassi.

VILPE® P-seeria läbimõõduga 160–250 mm XL torudele, katuseventilaatoritele ja korstnakummidele sobib XL Universal MK1 läbiviigukomplekt, mis on valmis lõigatud ja sobiv kivimustriga plekile, mille lainevahe on 183,3 mm, mustri pikkus 350 mm ja profiili kõrgus umbes 39 mm (sama nagu nt Ruukki profiilplekk Tiilikainen). XL Universal MK1 läbiviigu ülaosa paigaldatakse harjapleki alla. Selle võib paigaldada ka allapoole katuseviilule, kui kasutada plekk-katuse korstnaühendusplaati.

Standardvärvitoonid:


Plekk-katuse läbiviigud

Plekk-katuse läbiviigukomplekt sobib madala profiiliga plekk-katuse läbiviiguks VILPE® P-seeria läbimõõduga 110–160 mm torudele, katuseventilaatoritele ja antennikaelustele. Plekk-katuse läbiviigule annab tiheduse kummikooonus, mille alaserva on valatud alumiiniumäärik, mis vormitakse pleki profiiliga sobivaks. See läbiviigukomplekt ei sobi siiski kõrgete kandiliste profiilidega. Läbiviigu laius on 460 mm ja pikkus 355 mm. Läbiviigukomplekt sisaldab tihendusmassi,  aluskatte tihendit ja kruvisid.

XL universaalne läbiviigukomplekt on mõeldud profiilplekist katuse läbiviiguks VILPE® P-seeria läbimõõduga 160–250 mm XL torudele, katuseventilaatoritele ja korstnakummidele. Läbiviigukomplekt XL Universal paigaldatakse profiilplekist katusele nii, et läbiviigu ülaserv jääb harjapleki alla ning alaserv ja küljed lõigatakse vastavalt profiilile. Läbiviigukomplekt XL Universal sisaldab alati aluskatte tihendit ja kruvisid.


Valtsplekk-katuse läbiviigud

Läbiviigukomplekt Classic on mõeldud järelpaigaldamiseks valtsplekkkatusele (masinvaltsitud katused) VILPE® P-seeria läbimõõduga 110–160 mm torudele, katuseventilaatoritele ja antennikaelustele. Läbiviigu Classic laius on 266 mm ja pikkus 350 mm.

Läbiviigukomplekt XL Classic on mõeldud järelpaigaldamiseks valtsplekk-katusele (masinvaltsitud katused) VILPE® P-seeria läbimõõduga 160–250 mm XL torudele, katuseventilaatoritele ja korstnakummidele. Läbiviigu Classic XL laius on 347 mm ja pikkus 550 mm.

Classic-läbiviikude ääriku all on paks soontega kummitihend, mis muudab läbiviigu veekindlaks. Läbiviigukomplektid sisaldavad aluskatte tihendit ja kruvisid.

Standardvärvitoonid:


Bituumenkatuse läbiviigud

Bituumenkatuse läbiviigud

Bituumenkatuse läbiviigukomplekt on kahe rullmaterjali kihi vahele paigaldatav läbiviik VILPE® P-seeria läbimõõduga 110–160 mm torudele, katuseventilaatoritele ja antennikaelustele. Läpiviigu ääriku laius on 150 mm ja läbiviigu kogulaius 488 mm ja pikkus 583 mm.

Bituumenkatuse läbiviigukomplekt XL on kahe rullmaterjali kihi vahele paigaldatav läbiviik VILPE® P-seeria läbimõõduga 160–250 mm torudele, katuseventilaatoritele ja korstnakummile. Läpiviigu XL Huopa ääriku laius on 150 mm ja läbiviigu kogulaius 590 mm ja pikkus 800 mm.

Kõrge Lamekatuse läbiviik sobib VILPE väljapuhketorudele ja katuseventilaatoritele, mille läbimõõt on 110–160 mm. Lisaks sobib see ka VILPE® antennikaelusele. Läbiviigu ääriku laius on 150 mm ja kõrgus 200 mm. Kõrget lamekatuse läbiviiku soovitatakse kasutada sellistel laugematel katustel, mille kalle on väiksem kui 1:5.

Kõrge Lamekatuse läbiviik XL paigaldatakse koos XL-mudeli VILPE® väljapuhketorude (160–250 mm) ja katuseventilaatoritega (160–200 mm). XL läbiviigu ääriku laius on 152/154 mm ja kõrgus 300 mm. XL kõrget lamekatuse läbiviiku soovitatakse kasutada sellistel laugematel katustel, mille kalle on väiksem kui 1:5.


Bituumenkatuse järelpaigaldatavad läbiviigud

Läbiviigukomplekt Classic sobib järelpaigaldamiseks bituumenkatustele VILPE® P-seeria läbimõõduga 110–160 mm torudele, katuseventilaatoritele ja antennikaelustele. Läbiviigu Classic laius on 266 mm ja pikkus 350 mm.

Läbiviigukomplekt XL Classic sobib järelpaigaldamiseks bituumenkatustele VILPE® P-seeria läbimõõduga 160–250 mm XL torudele, katuseventilaatoritele ja korstnakummidele. Läbiviigu Classic XL laius on 347 mm ja pikkus 550 mm. Classic-läbiviikude ääriku all on paks soontega kummitihend, mis muudab läbiviigu veekindlaks. Läbiviigukomplektid sisaldavad aluskatte tihendit ja kruvisid. Läbiviigukomplekti paigaldamisel bituumenkatusele tuleb kasutada tihendusmassi.


Decra katuse läbiviik

Decra läbiviigukomplekt on mõeldud Decra katuse läbiviiguks VILPE® P-seeria läbimõõduga 110–160 mm torudele, katuseventilaatoritele ja antennikaelustele. Decra läbiviigu laius on 290 mm ja pikkus 374 mm. Läbiviigukomplekt sisaldab tihendusmassi, aluskatte tihendit ja kruvisid.

Standardvärvitoonid:


Vartti katuse läbiviik

Vartti läbiviigukomplekt on mõeldud VILPE® P-seeria läbimõõduga 110–160 mm torudele, katuseventilaatoritele ja antennikaelustele. Läbiviik sobib Vartti, Tupla-Vartti või Minerit-Ranch katustele, mille laine laius on 177 mm ja kõrgus 57 mm. Läbiviigu laius on 480 mm ja pikkus 620 mm.

Standardvärvitoonid:


Läbiviigukomplektid Finnera ja Finnera Plus

Finnera ja Finnera Plus läbiviigukomplektid on mõeldud VILPE® P-seeria läbimõõduga 110–160 mm torudele, katuseventilaatoritele ja antennikaelustele. Komplekt sisaldab aluskatte tihendit, šablooni, tihendusmassi ja kruvisid. Finnera läbiviik sobib Finnera tükk-kattele, läbiviigu laius on 384 mm ja pikkus 358 mm. Finnera Plus sobib Finnera Plus katusele, mõõtmed 357 x 247 mm.

Standardvärvitoonid:


Aluskatte tihendid

Aluskatte tihendi eesmärk on takistada vee valgumist isolatsioonimaterjali vahele. Tihend kinnitatakse katuseroovide külge, mis juhul see tõstab aluskatet ja tõkestab vee pääsu soojustusvilla vahele. Aluskatte tihendeid on nii väiksematele kui ka suurematele XL läbiviigukomplektidele. Aluskatte tihend sisaldub kõigis VILPE® läbiviigukomplektides.

Standardvärvitoonid:


Eriläbiviigud

Päikesekollektori läbiviigud Solar

Läbiviigukomplekt Solar on mõeldud päikesekollektorite välja- ja tagasivoolutorude, kaablite ja muude väiksemate torude läbiviikude rajamiseks katusele. Solari läbiviikude hulgast leiate sobiva variandi igat liiki katusekattematerjalidele. Tavalisest läbiviigust erinevalt on läbiviigu külge valmis kruvitud ühendusrõngas. Läbiviigukomplekti kuulub lisaks läbiviigule endale kaelus, kaas, termokahanev sukk ning toote kinnitamiseks vajalikud kruvid.

Solari läbiviikude kaas on eemaldatav, mis tagab torudele ja kaablitele hooldustöödeks hea juurdepääsu. Kaeluse koos kaantega saab ka keerata küljele 90 kraadi mõlemasse suunda vastavalt torustiku vajalikule kulgemissuunale. Solari läbiviigu kaeluse esiosa ava suurus torudele on 100 mm x 60 mm.

Standardvärvitoonid:


Korstna läbiviigud

Korstna läbiviikude abil saab ümmargused, metallist ja isolatsiooniga valmiskorstnad lihtsalt ja soodsalt läbi katuse juhtida. Korstna läbiviik nr  1 on mõeldud ümmarguste läbimõõduga 200–265 korstnate läbiviikude tegemiseks. Korstna läbiviik nr  2 sobib ümmarguste läbimõõduga 280–380 korstnate läbiviikude tegemiseks. Plastist korstna läbiviiguplaadiga tuleb ühendada kaasas olev kummitihend ja klamber. Aluskatte tihend, mis koosneb kahest plastosast, kummitihendist ja butüüllindist takistab vee valgumist aluskattesse tehtud avasse ja hoiab sellega aluskatte veetiheda. Kolmeosalise VILPE® plekikomplekti abil sobib toode kasutamiseks kivi- ja plekk-katustel. Ruberoidkatustel ei ole plekikomplekti kasutada vaja.

VILPE® korstnaläbiviigud ja aluskatte tihendid on tuletehniliselt testitud VTT-s ja toodetele on antud vajalik sertifikaat (VTT-C-6081-10).

Standardvärvitoonid:


Antenni ja korstna läbiviigud

Antennikaelus

Antenniakaeluse abil saab läbimõõduga 90 mm või väiksema toru, masti, kaabli või katusepollari tihedalt läbi katusekonstruktsiooni juhtida. Lisaks astmelisele EPDM kummitihendile (läbimõõdud 12/19/25/38/50/60/75/90 mm) sisaldab pakett plastkaelust ja klambrit. Plastkaelus paigaldatakse katuse läbiviigu peale, mis valitakse vastavalt katuse materjalile. Elastne kummikoonus laseb antennitorul liikuda tihendades samas katusematerjali tehtud läbiviiku. EPDM kummi ilmastiku- ja osoonikindluse omadused on parimad võimalikud. Kumm talub pidevat kuumust + 90 °C ja lühiajaliselt isegi kuni + 150 °C. EPDM kumm talub hästi ka tööstuskeskkonnas leiduvaid happeid ja leeliseid.

VILPE® antennikaeluse kummikoonus on alati musta värvi, aga plastkoonus on saadaval kuues VILPE® standardvärvitoonis. Lisaks antennikaelusele on vaja vastavalt katusekattele valitavat katuse läbiviigukomplekti.

Standardvärvitoonid:


Toru- ja pollarikaelus

Toru- ja pollarikaeluse abil saab läbimõõduga 110–155 mm toru, masti, kaabli või katusepollari tihedalt läbi katusekonstruktsiooni juhtida. Lisaks astmelisele EPDM kummitihendile (läbimõõdud 110/125/140/155 mm) sisaldab pakett plastkaelust ja klambrit. Plastkaelus paigaldatakse katuse läbiviigu peale, mis valitakse vastavalt katuse materjalile. Elastne kummikoonus laseb torul liikuda tihendades samas katusematerjali tehtud läbiviiku. EPDM kummi ilmastiku- ja osoonikindluse omadused on parimad võimalikud. Kumm talub pidevat kuumust + 90 °C ja lühiajaliselt isegi kuni + 150 °C. EPDM kumm talub hästi ka tööstuskeskkonnas leiduvaid happeid ja leeliseid.

Toru- ja pollarikaeluse kummikoonus on alati musta värvi, aga plastkoonus on saadaval kuues standardvärvitoonis. Toru- ja pollarikaelusele lisaks on vaja vastavalt katusekattele valitavat katuse läbiviigukomplekti.

Standardvärvitoonid:


Kummikaelus

XL kummikaeluse abil saab läbimõõduga 175–250 mm toru, masti, kaabli või katusepollari tihedalt läbi katusekonstruktsiooni juhtida. Astmeline EPDM kummitihend (läbimõõdud 75/200/225/250 mm) paigaldatakse XL katuse läbiviigu peale, mis valitakse vastavalt katusekatte materjalile. Elastne kummitihend laseb torul liikuda tihendades samas katusematerjali tehtud läbiviiku. EPDM kummi ilmastiku- ja osoonikindluse omadused on parimad võimalikud. Kumm talub pidevat kuumust + 90 °C ja lühiajaliselt isegi kuni + 150 °C. EPDM kumm talub hästi ka tööstuskeskkonnas leiduvaid happeid ja leeliseid.

Lisaks kummitihendile sisaldab pakett klambrit. Lisaks XL korstnakummile on vaja vastavalt katusekattele valitavat katuse XL läbiviigukomplekti.


Profiilkatuste kummiläbiviigud Roofseal

Plekk-katuse läbiviigutihenditega Roofseal saab tihendatult läbi katuse juhtida erinevaid torusid nagu nt reklaamitahvlite ja lipuvarraste alused või elektrijuhtmed. Elastne tihend lubab toru liikumisi tihendades plekki tehtud läbiviiku. Roofseal on valmistatud EPDM kummist, millel on vormitav alumiiniumäärik. EPDM kummi ilmastiku- ja osoonikindluse omadused on parimad võimalikud. Kumm talub pidevat kuumust + 90 °C ja lühiajaliselt isegi kuni + 150 °C. EPDM kumm talub hästi ka tööstuskeskkonnas leiduvaid happeid ja leeliseid. Tihend on saadaval seitsmes eri suuruses läbimõõduga 12–660 mm.

Järelpaigaldatavat poolitatud Roofseali tihend on kahes suuruses läbimõõduga 10-100 ja 100-230 mm. Roofseal on saadaval kas ainult eraldi tihenditena või täielike paigalduskomplektidena, mis sisaldavad kruvisid, klambreid ja tihendusmassi.

Standardvärvitoonid:


Erilahendus

Kõrgetele kandilistele plekkprofiilidele (sirge soonega katuseplaatidele), vanadele savikividele ning muudesse kohtadesse, mille jaoks VILPE® läbiviigud ei sobi, võib muretseda plekksepalt tasapinnalise profiiliga sobiva plekitahvli ning paigaldada selle peale läbiviigu Classic. Plekitahvel tuleb paigaldada alati harjaliistu alla.

VILPE® maksimaalsed katusekalded

Toru Ø, mm Universaal Kivi Vittinge 1 laine Vittinge 2 lainet Bituumen Classic XL Universal XL Universal MK1 Profiilkate Decra Vartti Bituumen, kõrge Finnera Finnera Plus
110 55 48 45 55 50 55 (1 45 45 50 45 45 57 (1 57′(1
125 55 48 40 50 50 55 (1 40 40 45 45 45 57 (1 57′(1
160 45 37 30 35 45 48 (1 27 27 40 45 45 50 (1 50 (1
160 XL 47 47 47 47 47
200 XL 45 48 47 47 47
250 XL 43 45 47 47 47

* Kõrget lamekatuse läbiviiku soovitatakse kasutada katustel, mille kalle on vähem kui 1:5.

Järsematel katustel sobib paremini tavaline bituumen läbiviik.

1) Maksimumkallete puhul kontrollige, kas katuse konstruktsioon paigaldamist ei takista.

NB! Tabelis esitatud katusekalded on soovituslikud. Piirväärtuste korral mõjutavad kalde väärtusi katusekatte profiili kõrgus ja aluskatte tihendi paigalduskoht.

VILPE ventilatsioonisüsteemid
Läbiviigud
Ventilatsioonitorud
Katuseventilaatorid
Ross tuulutustorud
Katuse tuulutusventiilid
Solar läbiviigud
Katuseluugid
Alarõhutuulutid
Korstna läbiviigu sari
Katusekaevud
Lamekatuse tarvikud
VILPE Silent Kitchen köögikubud
Ventilaatorite mootorite juhtimistehnoloogiad
Köögisaare mudelid ventilaatoriga
Seinamudelid katuseventilaatorile
Köögisaaremudelid katuseventilaatorile
Laemudelid katuseventilaatorile
Integreeritavad mudelid katuseventilaatorile
Tarvikud
KATEPAL
Bituumen katuseplaadid
Lamekatuse materjalid
ABS POLLARID JA TURVATOOTED
ABS Pollarid betoonpindadele
ABS Pollarid terasele
ABS Pollarid puidule
ABS Pollarid metallkatustele
Mitteläbistavad pollarid
Lahendused viilkatustele
Julgestussüsteemid
Isikukaitsevahendid
HALJAS-KATUSESÜSTEEMID NOPHADRAIN
Nophadrain ekstensiivsed haljaskatuse-süsteemid
Nophadrain intensiivsed haljaskatuse-süsteemid
Nophadrain katuseterrasside süsteem
Nophadrain parkimismajade süsteem
PELTITARVIKE
Katusekaevud
Pööratud katusekaevud
Parkla sõelad
Terrassi sõelad
Veesülitid
Pollarid
Katuse läbiviigud
Tööriistad
TOPWET – katuse äravoolud
TOPWET PVC-äärisega soojendusega horisontaalne äravool
TOPWET PVC-äärisega horisontaalne äravool
TOPWET PVC-äärisega soojendusega vertikaalne äravool
TOPWET PVC-äärisega vertikaalne äravool
TOPWET bituumenäärisega soojendusega horisontaalne äravool
TOPWET bituumenäärisega horisontaalne äravool
TOPWET bituumenäärisega soojendusega vertikaalne äravool
TOPWET bituumenäärisega vertikaalne äravool
VESISET – rõdude sisemine veeäravoolu torustik
SAFETY BULL mobiilne kukkumiskaitsevanker
Sertifikaadid