VENTILATSIOONI VÄLJAPUHKETORUD

VILPE® ventilatsiooni väljapuhketorud juhivad heitõhu tõhusalt läbi katuse hoonest välja. Väljapuhketorude abil saab heitõhu välja juhtida kas ventilatsiooniseadmest või otse pliidi õhupuhastist. VILPE® ventilatsiooni väljapuhketorusid on kolme tüüpi: P-seeria, S-seeria ja koonusseeria. Kõikide seeriate ülesanne on juhtida saastunud heitõhk välja nii, et voolamistakistus oleks võimalikult väike ja samas ei saaks sademed ventilatsioonikanalisse pääseda. Seeria tuleb valida vastavalt paigalduskohale. Vt ventilatsiooni väljapuhketorude maksimumvõimsusi lk 42.

Täpsed võimsuste ja mõõtmete andmed on toodud VILPE® katuseventilaatorite ja väljapuhketorude tutvustuses.


160/ER/700 INTAKE-ÕHUVÕTUTORU

Katusele paigaldatav õhuvõtuelement, ventilatsiooniseadme õhuvõtuks. Torul on uus ja ainulaadne VILPE õhuvõtukübar, mille konstruktsioon eraldab vihmapiisad sisse võetavast õhust. Disain ja detailid tagavad selle, et survekadu on võimalikult väike.


P-SEERIA VENTILATSIOONI VÄLJAPUHKETORUD

P-seeria ventilatsiooni väljapuhketorud saab ühendada läbimõõduga 125, 160, 200 ja 250 mm ventilatsioonikanalitega. Koos läbiviiguga saab need paigaldada peaaegu kõigile katusematerjalidele tavalisemate katusekallete juures (alla 50 kraadi). P-seeria väljapuhketoru on isoleeritud ja 700 mm kõrge, mis vastab Soome ehitusseadustiku (RakMKD2) nõuetele. Väljapuhketoru sisetoru on tsingitud terasplekist. Sisetoru on loodud nii, et ventilatsioonikanali saab paigaldada selle peale umbes 300 mm ulatuses.

Vertikaalne paigaldamine on seepärast lihtne ka kitsastes pööninguruumides ning samas on tagatud võimalikult tugev konstruktsioon. Sisetorus on lisaks kaelustihend, mis muudab toru ja ventilatsioonikanali ühenduskoha õhutihedaks.

Väljapuhketorul on kate, mis väldib sademete pääsu ventilatsioonikanalisse. Lisaks on kaasas kinnituskruvid.

P-seeria väljapuhketoru paigaldamiseks on vaja vastavalt katusekattele valitavat katuse läbiviigukomplekti. Juuresolevana on loetletud, millise suurusega läbiviigukomplekt väljapuhketorudele sobib. Kui kanal on 160 mm, soovitame pigem kasutada XL 160 mm väljapuhketoru, et toru oleks kogu ulatuses korralikult isoleeritud.

Väiksem läbiviigukomplekt (0–160 mm)

Väljapuhketoru 125: kanali mõõt 125 mm, toru välisläbimõõt 160 mm. Väljapuhketoru 160: kanali mõõt 160 mm, toru välisläbimõõt 225 mm

XL läbiviigukomplekt (160–250 mm)

XL väljapuhketoru 160: kanali mõõt 160 mm, toru välisläbimõõt 300 mm

XL väljapuhketoru 200: kanali mõõt 200 mm, toru välisläbimõõt 300 mm

XL väljapuhketoru 250: kanali mõõt 250 mm, toru välisläbimõõt 300 mm

Standardvärvitoonid:


S-SEERIA VENTILATSIOONI VÄLJAPUHKETORUD

S-seeriasse kuuluvad ülespoole puhuvad ventilatsiooni väljapuhketorud, mille abil saab rajada korrus või ridaelamu korteripõhise ventilatsiooni. S-seeria ventilatsiooni väljapuhketorud saab ühendada läbimõõduga 125, 160, 200 ja 250 mm ventilatsioonikanalitega. S-seeria väljapuhketorud paigaldatakse kaasas oleva S-seeria paigalduskomplekti abil katusele esitatud kasti/mürasummuti peale, mille kinnitusalus võib olla plekk, ruberoid või muu horisontaalne pind. Kast peab olema vähemalt selle peale tuleva paigalduskomplekti suurune.

Horisontaalsele pinnale paigaldamisel saan S-seeria väljapuhketorud tihedaks paigalduskomplekti äärikus oleva tihendi abil. S-paigalduskomplektis on mittelekkivaks loodud kinnitusaugud koos kruvidega ning lisaks tsingitud terasplekist ühendustoru koos kaelustihendiga. Kaelustihend tagab, et ühendustoru ja kanali ühenduskoht on õhutihedad. Renoveeritavatel objektidel saab S-seeria väljapuhketoru paigaldada ka toru otsa, mis juhul nelinurkset S-seeria paigalduskomplekti vaja ei lähe.

5-125 ventilatsiooni väljapuhketorud: kanali mõõt 125 mm, paigalduskomplekt 250 x 250 mm

5-160 ventilatsiooni väljapuhketorud: kanali mõõt 160 mm, paigalduskomplekt 300 x 300 mm

5-200 ventilatsiooni väljapuhketorud: kanali mõõt 200 mm, paigalduskomplekt 400 x 400 mm

5-250 ventilatsiooni väljapuhketorud: kanali mõõt 250 mm, paigalduskomplekt 400 x 400 mm

Standardvärvitoonid:


KANALISATSIOONI VENTILEERIMINE

Soome ehitusseadustiku (RakMK-D1) kohaselt peab hoonetes olema kanalisatsioonitorustiku ventilatsioon. VILPE® ventileerimistorud on mõeldud kanalisatsioonitorustiku ventileerimiseks ehk halva lõhnaga õhu eemaldamiseks kanalisatsioonitorudest.

Ventileerimistoru toodetakse nii isolatsiooniga kui ka ilma. Ventileerimistoru soovitatakse paigaldada katusele nii, et see ulatuks üle katuse harja. Sellisel juhul saab õhk takistamatult liikuda ja halba lõhna ei teki.


ISOLEERIMATA VENTILEERIMISTORU

Isoleerimata ventilatsioonitoru ei soovitata külmumisohu tõttu kasutada kohtades, kus on talvel suured külmakraadid. Isoleerimata ventileerimistoru pikkus on 500 mm läbimõõt 110 mm. Toruga on kaasas kruvid, millega see kinnitatakse katuse läbiviigukomplekti külge.

Lisaks torule on vaja katusekatte põhjal valitavat katuse läbiviigukomplekti ning vajaduse korral elastset toru, mille abil saab ventileerimistoru hõlpsalt kanalisatsioonitoru külge ühendada.

Standardvärvitoonid:


ISOLEERITUD VENTILEERIMISTORU

Isoleeritud ventileerimistoru ei külmu ka pakaseliste ilmadega, mis võimaldab halva lõhnaga õhu kanalisatsioonitorudest tõhusalt eemaldada ka talvel. Isoleeritud ventileerimistoru pikkus on 500 mm, siseläbimõõt 110 mm ning välisläbimõõt 160 mm. Toruga on kaasas kruvid, millega see kinnitatakse katuse läbiviigukomplekti külge.

Lisaks torule on vaja katusekatte alusel valitavat katuse läbiviigukomplekti ning vajaduse korral elastset toru, mille abil ventileerimistoru saab hõlpsalt kanalisatsioonitoru külge ühendada.

Standardvärvitoonid:


ELASTNE TORU

Elastse toru abil saab lihtsal moel ühendada sellise ventileerimistoru ja kanalisatsioonitoru, mis ei asu kohakuti. Elastne toru laseb ventileerimistorul ja kanalisatsioonitorul horisontaal ja vertikaalsuunas liikuda. Tänu ühendusosadele ei mõjuta konstruktsioonide liikumised nende toimivust. Elastse toru võib ühendada läbimõõduga 100 mm kanalisatsiooniga või lisavarustusena saada oleva ülemineku abil ka läbimõõduga 75 mm kanalisatsiooniga. Elastne toru kinnitatakse ventileerimistoru külge kaasas oleva klambri abil.

Standardvärvitoonid:


SOOJUSTUSKEST

Soojustuskest annab hea võimaluse soojustada vanu 110 mm läbimõõduga kanalisatsiooni ventileerimistorusid. Stüroksiga isoleeritud soojustuskest kõrvaldab isoleerimata ventileerimistorude külmumisprobleemid ja väldib sellega kanalisatsiooni halva lõhna pääsu siseruumidesse. Soojustuskestaga uuenevad ka vanade torude välimus ja värvitoon. Soojustuskest sobib malm- ja plasttorudele ning ka paljudele teistele torumaterjalidele. Soojustuskesta läbimõõt on 160 mm kõrgus 475 mm.

Olgu toru kas 5- või 50-aastane, paigaldades soojustuskesta kaasas olevate kruvide abil vana toru peale, saate parandada nii vana toru toimivust kui ka välimust.

Standardvärvitoonid:


TOLMUIMEJA KESKUSE TORU

Tolmutoru on kesktolmuimeja tolmutoru, mille abil juhitakse kesktolmuimejast väljuv õhk läbi katuse välisõhku. Sellisel moel ei häiri kesktolmuimeja müra naabreid ja ka tolm ei määri maja välisseinu. Isoleeritud tolmutoru pikkus on 500 mm, siseläbimõõt 75 mm ning välisläbimõõt 110 mm. Tolmutoru sisaldab sademekaitset ning läbimõõduga 44/50 toruliitmikku ning kruvisid läbiviigukomplekti kinnitamiseks. Lisaks tolmutorule on vaja vastavalt katusekattele valitavat katuse läbiviigukomplekti.

Standardvärvitoonid:

VILPE ventilatsioonisüsteemid
Läbiviigud
Ventilatsioonitorud
Katuseventilaatorid
Ross tuulutustorud
Katuse tuulutusventiilid
Solar läbiviigud
Katuseluugid
Alarõhutuulutid
Korstna läbiviigu sari
Katusekaevud
Lamekatuse tarvikud
VILPE Silent Kitchen köögikubud
Ventilaatorite mootorite juhtimistehnoloogiad
Köögisaare mudelid ventilaatoriga
Seinamudelid katuseventilaatorile
Köögisaaremudelid katuseventilaatorile
Laemudelid katuseventilaatorile
Integreeritavad mudelid katuseventilaatorile
Tarvikud
KATEPAL
Bituumen katuseplaadid
Lamekatuse materjalid
ABS POLLARID JA TURVATOOTED
ABS Pollarid betoonpindadele
ABS Pollarid terasele
ABS Pollarid puidule
ABS Pollarid metallkatustele
Mitteläbistavad pollarid
Lahendused viilkatustele
Julgestussüsteemid
Isikukaitsevahendid
HALJAS-KATUSESÜSTEEMID NOPHADRAIN
Nophadrain ekstensiivsed haljaskatuse-süsteemid
Nophadrain intensiivsed haljaskatuse-süsteemid
Nophadrain katuseterrasside süsteem
Nophadrain parkimismajade süsteem
PELTITARVIKE
Katusekaevud
Pööratud katusekaevud
Parkla sõelad
Terrassi sõelad
Veesülitid
Pollarid
Katuse läbiviigud
Tööriistad
TOPWET – katuse äravoolud
TOPWET PVC-äärisega soojendusega horisontaalne äravool
TOPWET PVC-äärisega horisontaalne äravool
TOPWET PVC-äärisega soojendusega vertikaalne äravool
TOPWET PVC-äärisega vertikaalne äravool
TOPWET bituumenäärisega soojendusega horisontaalne äravool
TOPWET bituumenäärisega horisontaalne äravool
TOPWET bituumenäärisega soojendusega vertikaalne äravool
TOPWET bituumenäärisega vertikaalne äravool
VESISET – rõdude sisemine veeäravoolu torustik
SAFETY BULL mobiilne kukkumiskaitsevanker
Sertifikaadid