VILPE® VENTILATSIOONISÜSTEEMID PAKUVAD TÕHUSAID LAHENDUSI HOONE SISERUUMIDE, KATUSE VAHERUUMIDE JA PÖÖNINGU NING MAJA PÕRANDAALUSE RUUMI VENTILEERIMISEKS.

Kodu puhas ja tervislik sisekliima ei teki iseenesest. Väikeelamutes, ridaelamutes ja korrusmajades elavad inimesed ja lemmikloomad puutuvad pidevalt kokku ruumide siseõhus oleva saastega, milleks on peamiselt tolm, erinevad lõhnad, suits ja niiskus. Saastunud või niiske õhk, mis ei saa hoonest juhitult väljuda, kontsentreerub ja sadestub hoone konstruktsioonidele põhjustades aastate jooksul nende kahjustumist ja siseõhu saastet. Seda saab vältida piisava ventilatsiooni tagamise teel. Soome ehitusseadustiku hoonete sisekliimat ja ventilatsiooni käsitleva osa D2 kohaselt tuleb eluruumide ventilatsioon rajada selliselt, et siseõhk vahetuks tervikuna iga kahe tunni tagant.

Loomulik ventilatsioon, mis põhineb sooja ning välisõhust kergema õhu tõusmisel piki püstlõõri üles katusele, ei toimi kõigis ilmastikuoludes alati laitmatult. Sooja ilmaga liigub õhk sellisel juhul liiga vähe ja külma ilmaga omakorda võib tõmme olla liiga tugev. Tekkiv tõmbetuul põhjustab saastunud heitõhu kandumist ühest ruumist teise. Loomulik rõhuerinevustel toimiv ventilatsioon ei vasta tänapäevaste nõuete kohaselt elanike ja kasutajate tervise- ja heaolunõuetele ning ka hoonete seisukord ei püsi sellisel juhul piisavalt hea.

Sundventilatsiooni abil saavutatakse eluruumide siseõhu puhtuse osas selgelt parem kvaliteet kui loomuliku ventilatsiooni korral. See põhineb asjaolul, et rohkesti saastet, suitsu, lõhnu ja niiskust sisaldav heitõhk eemaldub sundventilatsiooni plafoonide ja kanalite kaudu ventilaatori abil püstlõõri ja sealt edasi väljapuhketorude või katuseventilaatori kaudu välisõhku. Püstlõõri ülemises otsas asuv elektriline katuseventilaator tõmbab saastunud ja niiske õhu püstlõõri kaudu ruumidest ära ja puhub selle katuselt välja.

Soome ettevõte SK Tuote Oy on loonud tooteseeria VILPE®, mis sobib suurepäraselt nii kapitaalremonditavate hoonete kui ka uusehitiste sundventilatsiooni rajamiseks. Oma disainilt ja omadustelt on tooted loodud selliseks, et need sobivad suurepäraselt igat tüüpi hoonete ja korterite sundventilatsiooni seadmeteks.

VILPE® on juba 1988. aastast alates pakkunud täiuslikke ventilatsioonilahendusi ühepereelamutele, ridaelamutele, korrusmajadele ning vaba aja veetmise hoonetele. Hoone kõigi kütte- ja ventilatsiooniseadmete väljundavad tuleb juhtida läbi katuse, sest see võimaldab minimeerida heli-, lõhna- ja niiskuskahjusid. VILPE® tootesarja kuuluvad muuhulgas katuseventilaatorid ja radooniventilaatorid, väljapuhketorud, ventileerimistorud, läbiviiguplaadid, antenni ja korstna läbiviigud ning katuseluugid. Katuseventilaatoris on mootor, mis tõhustab heitõhu väljutamist. VILPE® hoiab ventilatsioonisüsteemi ühe osana siseõhu puhta ja katusekonstruktsioonid terved.

Maja konstruktsioonide tervena püsimiseks ja inimeste tervisliku elukeskkonna tagamiseks peab maja saama hingata. Hea isolatsiooniga majas on vaja kasutada ventilatsioonisüsteemi, mis puhastab siseõhku. Aastate vältel tõstab see teie maja väärtust.

VILPE® tooted on valmistatud mittesööbivast ilmastiku- ja löögikindlast taaskasutatavast ja läbinisti värvitud polüpropeenplastist (PP). Plastil on ka UV-kaitse. Materjal on keemiliselt neutraalne ja talub püsitemperatuuri vahemikus -30 °C…+ 80 °C, lühiajaliselt ka -40 ° C…+ 120 °C. Ventilaatorite ja õhutorude siseosa on tsingitud terasplekist ja isolatsioonimaterjalina on kasutatud mineraalvilla, polüuretaani või stüroksit.

Disaini osas on lisaks toodete tehnilistele omadustele arvestatud nii maja kui ka keskkonnaga seotud nõudeid. Tooted on meeldiva kujundusega ja sulanduvad hästi katuse värvitooniga.

VILPE® tooteid valmistatakse kuues põhitoonis:

must – viitevärv RR 33 – RAL 9005

pruun – viitevärv RR32

roheline – viitevärv RR11

hall – viitevärv RR 23 – RAL 7015

punane – viitevärv RR 28/29 – RAL 3009

telliskivipunane – viitevärv RR 750 – RAL 8004

Võta ühendust!

VILPE ventilatsioonisüsteemid
Läbiviigud
Ventilatsioonitorud
Katuseventilaatorid
Ross tuulutustorud
Katuse tuulutusventiilid
Solar läbiviigud
Katuseluugid
Alarõhutuulutid
Korstna läbiviigu sari
Katusekaevud
Lamekatuse tarvikud
VILPE Silent Kitchen köögikubud
Ventilaatorite mootorite juhtimistehnoloogiad
Köögisaare mudelid ventilaatoriga
Seinamudelid katuseventilaatorile
Köögisaaremudelid katuseventilaatorile
Laemudelid katuseventilaatorile
Integreeritavad mudelid katuseventilaatorile
Tarvikud
KATEPAL
Bituumen katuseplaadid
Lamekatuse materjalid
ABS POLLARID JA TURVATOOTED
ABS Pollarid betoonpindadele
ABS Pollarid terasele
ABS Pollarid puidule
ABS Pollarid metallkatustele
Mitteläbistavad pollarid
Lahendused viilkatustele
Julgestussüsteemid
Isikukaitsevahendid
HALJAS-KATUSESÜSTEEMID NOPHADRAIN
Nophadrain ekstensiivsed haljaskatuse-süsteemid
Nophadrain intensiivsed haljaskatuse-süsteemid
Nophadrain katuseterrasside süsteem
Nophadrain parkimismajade süsteem
PELTITARVIKE
Katusekaevud
Pööratud katusekaevud
Parkla sõelad
Terrassi sõelad
Veesülitid
Pollarid
Katuse läbiviigud
Tööriistad
TOPWET – katuse äravoolud
TOPWET PVC-äärisega soojendusega horisontaalne äravool
TOPWET PVC-äärisega horisontaalne äravool
TOPWET PVC-äärisega soojendusega vertikaalne äravool
TOPWET PVC-äärisega vertikaalne äravool
TOPWET bituumenäärisega soojendusega horisontaalne äravool
TOPWET bituumenäärisega horisontaalne äravool
TOPWET bituumenäärisega soojendusega vertikaalne äravool
TOPWET bituumenäärisega vertikaalne äravool
VESISET – rõdude sisemine veeäravoolu torustik
SAFETY BULL mobiilne kukkumiskaitsevanker
Sertifikaadid